





Chciałbyś komuś pomóc, a przy tym trochę zarobić? Możesz zostać asystentem osoby niepełnosprawnej.
Aby zostać asystentem osoby niepełnosprawnej nie musisz mieć specjalnych kwalifikacji - wystarczy, że jesteś studentem Politechniki Koszalińskiej, masz dobre chęci i przyjazne podejście. Najczęściej potrzebna jest pomoc w robieniu notatek na zajęciach lub pomoc osobie na wózku inwalidzkim w przemieszczaniu się. O przyznanie asystenta może ubiegać się student z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wskazując osobę, która będzie pełniła tę rolę lub zwrócić się do Pełnomocnika Rektora ds. osób niepełnosprawnych o pomoc w znalezieniu asystenta.
Szczegółowe zasady przydzielania asystenta osoby niepełnosprawnej studentom i doktorantom Politechniki Koszalińskiej znajdują się w Regulaminie na stronie głównej uczelni:
http://www.tu.koszalin.pl/art/187
Informacje można uzyskać u Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych-Anna Paciocha, pod numerem tel. 94 34-78-602, osobiście w Dziale Studenckim PK lub mailowo: anna.paciocha@tu.koszalin.pl.


Oddział Zachodniopomorski PFRON w Szczecinie informuje, że można składać wnioski w Module II o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu Aktywny samorząd. Termin zakończenia przyjmowania wniosków w 2017 r. wypada: - dnia 30 marca 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017), - dnia 10 października 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018). Więcej informacji o pomocy w Module II znajdą Państwo pod adresem : http://www.pfron.org.pl/pl/studenci i na stronie : www.koszalin.pl/pl/news/aktywny-samorzad






Materiały na portalu Youtube.pl


Materiały na portalu Youtube.pl


Materiały na portalu Youtube.pl


Materiały z portalu Youtube.pl




Dział Nauki Politechniki Koszalińskiej informuje, że Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło w dniu 15.09.2016 r. kolejne edycje konkursów na finansowanie projektów w następujących kategoriach:
- OPUS 12 - projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów,
- SONATA 12- projekty realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową posiadające stopień naukowy doktora,
- PRELUDIUM 13 - projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową, nieposiadające stopnia naukowego doktora.
- POLONEZ 3 - projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdżających z zagranicy współfinansowane z programu ramowego Horyzont 2020 w ramach działań Marie Skłodowska-Curie COFUND.
- BEETHOVEN 2 - na polsko-niemieckie projekty badawcze. Wspólne polsko-niemieckie wnioski o finansowanie projektu badawczego składa się równocześnie w dwóch systemach informatycznych: OSF i ELAN(http://elan.dfg.de).


Mateiały na portalu Youtube.pl